Legginsy do ćwiczeń – jak je dopasować?

Czemu takie ważne?

Odpowiednie dopasowanie legginsów jest bardzo ważne. Ich zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru potu oraz regulacja temperatury na całej powierzchni nóg. Jest to bardzo ważne w odpowiednim robieniu ćwiczeń. Powinnyśmy czuć się w nich komfortowo i w żadnym wypadku nie mogą nas ograniczać podczas wykonywania ćwiczeń. Ponad to, dobre legginsy, podczas rozciągania się, nie tworzą widocznej faktury – nie przepuszczają widoku oraz nie zmieniają koloru na biały – gdy spotkamy się z takim przypadkiem, wiemy, że są one złej jakości. Należy dokładnie oglądnąć legginsy, podotykać w miejscach szwów. Sprawdzić jakość nadruku. Warto również rzucić okiem na potocznie zwaną „lewą stronę” – czy szwy zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone (czy np. nie zwisają luźne nitki) oraz jakość nadruków od tej strony.

Jakie powinny być legginsy do ćwiczeń

Przy doborze legginsów należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników które będą miały wpływ i decyzję na zakup konkretnej pary legginsów. Po pierwsze – powinny być dla nas jak najwygodniejsze – podczas stania, siedzenia i kucania. W każdej pozycji. Nie mogą w żaden sposób krępować naszych ruchów. Aby się upewnić, że rzeczywiście tak jest i sprawdzić, czy dobrze dopasowałyśmy rozmiar, warto zrobić w nich kilka lekkich ćwiczeń: skłonów, przysiadów, podskoków. Nie mogą się zsuwać ani zjeżdżać w trakcie treningów. Legginsy do ćwiczeń powinny być idealnie dopasowane. Muszą dokładnie przylegać w biodrach, pasie oraz udach.

Zmierz się

Aby mieć pewność, że dobrze dopasowałaś legginsy, zmierz się najpierw w pasie. Zrób to w sposób dokładny, a nie na oko. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli zamierzasz kupić strój do ćwiczeń przez internet, bez wcześniejszych przymiarek. Mierzymy się na wdechu, używając w tym celu miary krawieckiej, mocno dociskając ją do ciała. Duża część sklepów udostępnia wymiary konkretnych produktów tak aby każdy z nas mógł dopasować dla siebie odpowiednią parę legginsów, koszulki, butów czy spodenek.

Stosowanie się do tych wytycznych pomoże nam w wyborze odpowiednich legginsów.