Na co zwrócić uwagę kupując legginsy na siłownię?

Odpowiednie spodnie sportowe powinny być jedną z pierwszych inwestycji początkującego sportowca i z pewnością będą częstym elementem koszyka zakupów zawodowca. Z powodu poszukiwania idealnych legginsów a także częstego trenowania – ulegają one naturalnym uszkodzeniom. Najpopularniejsze są teraz legginsy na siłownię, bo ich przyległe nogawki niwelują ryzyko wkręcenia się materiału w koło podczas jazdy na rowerze i sprawdzają się idealnie nawet poza siłownią. Wybierając legginsy sportowe warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przymierz je!

Po pierwsze warto je przymierzyć. Zsuwające się legginsy, nieprzyjemny materiał, źle dobrany rozmiar lub szycie w nieodpowiednich miejscach będzie irytować i przeszkadzać podczas uprawiania ulubionego sportu. A przecież jeżeli nie będziemy się skupiać na treningu tylko ciągle męczyć się i poprawiać legginsy, nie osiągniemy zamierzonych efektów. Należy też zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej legginsy na siłownię są wykonane, aby zapewnić skórze właściwą wentylację a także przyjemność dotyku – która jest bardzo ważna. Wpływ legginsów na trening – klik.

Co nam się przyda?

Fajnym rozwiązaniem w niektórych legginsach sportowych jest mała kieszonka z tyłu, do której można włożyć klucze i chusteczki, z którymi zawsze jest problem na treningu. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na elementy odblaskowe umieszczone bardzo często w dolnych częściach nogawek. Dzięki nim, bieganie wieczorami będzie bezpieczniejsze i spokojniejsze.